22 IV Dzień Ziemi

Dzień Ziemi znany też jako Światowy lub Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku  22 kwietnia. Obejmuje on akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Ma na celu uświadomienie, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje np. wielkie sprzątanie. Teraz jest to nie możliwe, więc w domu pamiętajmy                     np. o segregacji śmieci, a nasza planeta nam podziękuje.

Zapraszamy wszystkich do wykonania plakatu „Dzień Ziemi”.

Plakat  wykonaj w  dowolnej technice, w dowolnym rozmiarze. Prześlij swoją pracę na szkolnego facebooka i promuj  postawę ekologiczną.

Czekamy na ciekawe pomysły!

Organizatorzy: E.Pyżewicz, A.Nowak, E.Rozwadowska, M.Dramińska, J.Baumart

 

MINISTERSRWO EDUKACJI NARODOWEJ zaprasza do udziału w warsztatach on-line.

22 kwietnia o godz. 11:40 zapraszamy na stronę www.dzienziemiwmk.pl Na tej stronie znajdzie się instrukcja, jak zalogować się do czatu, aby móc zadawać pytania. Podczas spotkania odbędzie się wideoczat z ministrem Michałem Kurtyką oraz warsztaty on-line:

  • z dr. Mariuszem Gogólem („Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje”)
  • dr. Tomaszem Rożkiem (wykład: „OZE. Skąd mamy prąd?”).
  • Szymonem Chałupką (twórca kanału „Filmujemy!”), który wyjaśni jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film.

„Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” to wspólna inicjatywa Ministerstwa Klimatu z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, realizowana przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

„Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. (E.P.)