Internat

W naszej placówce funkcjonuje internat, który oferuje:

  • Całodobową opiekę od poniedziałku od godz.6.00 do piątku do godz.18.00,
  • Bezpłatne zakwaterowanie a wychowankowie ponoszą tylko koszty wyżywienia,
  • Pięć grup wychowawczych: trzy chłopięce i dwie dziewczęce,
  • Wykwalifikowaną kadrę wychowawczą,
  • Poczucie bezpieczeństwa, możliwość rozwijania swoich zainteresowań i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz  propagowania zdrowego stylu życia.
Rozkład dnia w internacie:
6.00 – 6.30 –  dyżur ogólny
6.30 – 8.00 –  ranek
13.30 – 14. 15, a w piątek 12.30 – 13. 15 – obiad
14.15 – 15.30 –  czas wolny do dyspozycji wychowanków
15.30 – 16.30 –  nauka własna
16.30 – 17.45 –  czas wolny zorganizowany – zajęcia wychowawcze, tematyczne zgodnie z planem pracy opiekuńczo – wychowawczej na dany miesiąc
17.45 – 18.20 –  kolacja
18.20 – 19.00 –  czas wolny do dyspozycji wychowanków
19.00 – 20.00 –  toaleta wieczorna i dyżury grupowe
20.00 – 21.00 –  rozmowy indywidualne i przygotowanie do snu
21.00 – 22.00 -  cisza nocna, dyżur ogólny
22.00 – 6.00 – dyżur nocny wychowawców
W internacie działa Zespół Liderów, który tworzą wybierani demokratycznie przedstawiciele z poszczególnych grup wychowawczych.
Opiekunem Zespołu jest pani Małgorzata Nowak. Zespół został powołany do krzewienia wśród wychowanków idei samorządności
i brania odpowiedzialności za podejmowane decyzje i działania.

     Wychowankowie mogą realizować się na wielu płaszczyznach:

  • sportowej,
  • muzycznej,
  • plastycznej,
  • modelarskiej,
  • gospodarstwa domowego.

Na  atmosferę w internacie składają się stałe i okolicznościowe uroczystości takie, jak: Andrzejki, Wigilia, Walentynki, Rajd Grudziądzki Turysta,biwaki, wycieczki, turnieje sportowe i konkursy.

W internacie funkcjonuje pięć grup wychowawczych i wszystkie działają na zasadzie rodzinnym - są w nich dzieci w różnym wieku i o różnych niepełnosprawnościach. 

Grupa 1 - wychowawcy mgr Agnieszka Teresak, mgr Wojciech Czerwiński, mgr Tomasz Markowski

         

Grupa 3 - wychowawcy mgr Jerzy Cieślak, mgr Jacek Lewandowski, 

          

Grupa 4 - wychowawcy mgr Jolanta Szylka, mgr Mirosław Chorąży, 

                 

Grupa 5 - wychowawcy mgr Karolina Straszewska, mgr Małgorzata Pawlak, mgr Małgorzata Nowak,

            

Grupa 6 - wychowawcy mgr Renata Piątek, mgr Iwona Osińska, mgr Jolanta Rutkowska