Klasy 4-8 zet

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie klas 4 – 8 zet

Drodzy Uczniowie, Rodzice/Opiekunowie witamy Was po weekendzie, w kolejnym tygodniu zdalnej nauki. Dziękujemy Wam za dotychczasową pracę i zaangażowanie. W obecnej sytuacji nikomu nie jest łatwo. Za oknem piękna wiosenna pogoda, szkoły zamknięte, a Wy musicie dalej uczyć się w domach. Nam nauczycielom bardzo brakuje zajęć z Wami takich na ,,żywo” w naszych klasach, brakuje nam wspólnych rozmów, Waszych uśmiechów i gwaru w klasie. Ogromne podziękowania należą się również wam Rodzice i Opiekunowie. Bez waszej pomocy, życzliwości i ogromnego zaangażowania zdalne nauczanie byłoby niemożliwe. Wszyscy musimy się starać, aby zdać jak najlepiej egzamin, przed którym postawiło nas życie. Pamiętajcie, że jesteśmy do Waszej dyspozycji telefonicznej.

Drodzy Uczniowie w tym tygodniu realizujemy obszar tematyczny „Ja – jako dziecko – znam swoje prawa i poznaję rówieśników z różnych zakątków świata”. Celem zajęć będzie zaznajomienie Was ze znaczeniem praw dziecka, poznaniem wybranych praw. Zapoznamy Was także z różnicami występującymi między ludźmi na świecie. Poznacie typowe zabawy dzieci w wybranych krajach. W tym tygodniu skupimy się także na wdrażaniu do tolerancji, przyjmowania innych takimi, jacy są oraz na akceptacji inności.

Tematyka na poszczególne dni będzie następująca:

  1. Poniedziałek 01.06.2020 rok – Dzień Dziecka
  2. Wtorek 02.06.2020 rok – Poznaję rówieśników z Francji
  3. Środa 03.06.2020 rok –  Dzieci z Japonii
  4. Czwartek 04.06.2020 rok – Dzieci Eskimosi
  5. Piątek 05.06.2020 rok – Znam swoje prawa

Drodzy Uczniowie koronawirus wdarł się w nasze życie z dnia na dzień. Zdezorganizował wiele aspektów codzienności, o które do tej pory nigdy się nie martwiliśmy. Nikt z nas nie pamięta czasów kiedy wszystkie kina, teatry, place zabaw czy pływalnie byłyby zamknięte przez tak długi czas. A właśnie między innymi z takimi miejscami kojarzy nam się świętowanie Dnia Dziecka. Zwykle o tej porze roku nasza Placówka organizowała festyn -  ISKIERKĘ RADOŚCI pozwalający na wspólną zabawę i świętowanie Dnia Dziecka W tym roku z oczywistych względów świętowanie to niestety nie odbędzie się. Mimo wszystko na pewno ten dzień wspaniale spędzicie ze swoimi najbliższymi.Zróbcie sobie miły dzień. Szybko wykonajcie swoje obowiązki, a następnie pomyślcie, co dziś sprawiłoby Wam radość i przyjemność.
Może pyszne lody, spacer z rodzicami? Cokolwiek wymyślicie, zróbcie to, żeby było Wam miło. W poniedziałek Kochani nie wykonujecie żadnych kart pracy. To Wasz dzień!!!!

ZAPAMIĘTAJCIE 1 CZERWCA – DZIEŃ DZIECKA!

Święto Wszystkich Dzieci

Drodzy Uczniowie w tym tygodniu  poznawać będziemy świat dzieci w Polsce i na świecie, prawa i obowiązki dziecka. Poćwiczymy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym filmom, słuchowiskom i bajkom. Będziecie mieli możliwość wykonania wielu interesujących ćwiczeń interaktywnych. Utrwalimy także umiejętności matematyczne. Poznacie rówieśników z różnych zakątków świata. Poznamy kulturę innych narodów i dzieci z najodleglejszych krańców świata. Skupimy się na kształtowaniu szacunku i życzliwości do dzieci z różnych stron świata. Wzbogacimy także wiadomości na temat życia ludzi w różnych zakątkach świata.

Kochani! Na ten wyjątkowy czerwcowy dzień

Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.
Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i radości.
Żyjcie najpiękniej jak umiecie…

Wszystkiego dobrego nasi Drodzy Uczniowie

Pozdrawiamy – wychowawcy klas 4 – 8 zet