Klasy 4-8 zet

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie klas 4 – 8 zet

Dzień dobry! Witamy serdecznie po długiej przerwie od zdalnej edukacji. Zaczynamy wspólnie ostatni tydzień nauki. Podejdźmy do codziennych obowiązków z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem! Wakacje coraz bliżej. Kochani spróbujmy zatem wykrzesać z siebie jeszcze odrobinę energii do realizacji zadań szkolnych.

Drodzy Uczniowie, Rodzice/Opiekunowie przed nami ostatni tydzień nauki w bieżącym roku szkolnym. W tym wyjątkowym roku szkolnym, ze względu na ogłoszoną pandemię, po raz pierwszy mieliśmy do czynienia
z nauką zdalną, która trwała trzy miesiące. Z perspektywy minionych miesięcy, wiemy jak trudny był to czas dla Was, dla Waszych Rodziców/Opiekunów, ale także dla nas - nauczycieli.  Cały czas uczyliśmy się, jak być ze sobą 
i funkcjonować w tej trudnej sytuacji, jaką wywołał koronawirus.

Drodzy Uczniowie każdego dnia dzielnie, z pełnym zaangażowaniem staraliście się zdobywać wiedzę, utrwalać umiejętności, odrabiać lekcje, uczyliście się wytrwałości i jeszcze większej samodzielności. Mamy nadzieję, że przez cały czas trwania zdalnej edukacji zapewniłyśmy Wam atrakcyjną edukację w domu.

Drodzy Rodzice/Opiekunowie ostatnie miesiące z uwagi na zdalne nauczanie, był to dla Państwa wyjątkowo pracowity i trudny czas. Dziękujemy Wam za trud i zaangażowanie jakie włożyliście w zdalna edukację waszych dzieci. Doceniamy Wasze wsparcie i poświęcony czas. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość. Za to, że mimo codziennych obowiązków wspieraliście swoje dzieci w tym niełatwym dla wszystkich czasie. Bez was nie osiągnęlibyśmy tak wiele. Chciałybyśmy  bardzo serdecznie podziękować za pozytywne opinie, dotyczące podjętych przez nas działań.  W imieniu swoim, jak również całego grona pedagogicznego, bardzo serdecznie dziękujemy za to, co wspólnie udało nam się  osiągnąć.

Drodzy Uczniowie w tym tygodniu realizujemy obszar tematyczny - ,,Wakacyjne wędrówki po Polsce – bezpieczne wakacje”. Ten wyjątkowy rok szkolny dobiega końca, w tym tygodniu wyruszymy w niezwykłe wakacyjne podróże po Polsce pod hasłem ,,Polska od gór do morza”. Celem zajęć jest przygotowanie Was do bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku oraz ukształtowanie właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem. Głównym ogniwem zajęć w tym tygodniu będzie przedstawienie Wam najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc  w Polsce. Poznacie sposoby na aktywne spędzanie wakacji.

Tematyka na poszczególne dni będzie następująca:

 • Poniedziałek 22.06.2020 rok – Bezpieczne wakacje nad morzem
 • Wtorek 23.06.2020 rok – Górskie wyprawy
 • Środa 24.06.2020 rok – Wypoczynek nad jeziorem
 • Czwartek 25.06.2020 rok – Biwak w lesie
 • Piątek 26.06.2020 rok – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Uczniowie w tym tygodniu poznamy najbardziej charakterystyczne regiony Polski pod względem ich poznawczej, przyrodniczej i wizualnej różnorodności. Przybliżymy Wam niektóre z ciekawych regionów Polski, które możemy odnaleźć na trasach turystycznych wędrówek. Każde z miejsc – góry, morze, jeziora i lasy jest niepowtarzalne i piękne, znajduje się w Polsce, często możemy do niego wracać i z radością w nim wypoczywać. W bieżącym tygodniu podczas wędrówek po magicznych krainach nauczycie się bycia aktywnym i otwartym w stosunku do ludzi i świata. Utrwalimy także zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku – przypomnimy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Dowiecie się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas wakacji. Poznacie sposoby bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Ponadto obejrzycie wiele ciekaw prezentacji tematycznych, wysłuchacie także piosenek oraz będziecie mieli okazję rozwijać swoje talenty artystyczne wykonując prace plastyczne. W tym tygodniu utrwalicie także zdobyte w bieżącym roku szkolnym umiejętności: poćwiczycie pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie. Rozwiążecie zadania matematyczne, poćwiczycie także logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność przeliczania.

Drodzy Uczniowie przed Wami długo oczekiwane wakacje. W tym roku zakończenie roku szkolnego, wyglądać będzie  zupełnie inaczej niż jak to było w poprzednich latach. Z uwagi na panującą pandemię w Polsce i na świecie, nie będzie uroczystej akademii na sali gimnastycznej. Drodzy Uczniowie należą się Wam ogromne podziękowania i brawa. Dziękujemy za szybkie przystosowanie się do nowych warunków i wyrozumiałość w stosunku do nauczycieli. Dziękujemy Wam Uczniowie za postawę gotowości do uczenia się i realizację postawionych przed Wami nowych, dotąd nieznanych zadań. Zadań w nowej formie. Wiemy, że bywało ciężko. Doświadczyliście braku bardzo potrzebnego kontaktu z rówieśnikami i swoimi nauczycielami. Jesteśmy z Was bardzo dumne!

Życzymy Wam udanych i słonecznych wakacji. Niech te dwa letnie miesiące będą dla Was czasem spędzonym w miłym gronie, niech upłyną na poznawaniu i odkrywaniu ciekawych miejsc, niech to będą wyjątkowe dni pełne niesamowitych wrażeń uwiecznionych w pamięci i aparatem fotograficznym oraz kamerą. Kochani bardzo Was prosimy, uważajcie na siebie, bądźcie rozważni i wykorzystajcie do maksimum swoją wyobraźnię. Aby ten czas był dla Was pełen pięknych wspomnień i niezapomnianych, pozytywnych wrażeń, pamiętajcie koniecznie o zachowaniu bezpieczeństwa i ostrożności. Bardzo nam wszystkim zależy, żebyśmy się spotkali wszyscy razem po wakacjach.

 

Miłego, bezpiecznego wypoczynku!

Pozdrawiamy gorąco!

Wychowawcy klas 4 – 8 zet

(Pani Aneta, Ola, Emilia i Tatiana)

-------------------------------------------------------------------------

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie klas 4 – 8 zet

Drodzy Uczniowie, Rodzice/Opiekunowie witamy Was w kolejnym tygodniu zdalnej nauki. Dziękujemy Wam bardzo za dotychczasowe zaangażowanie i sumienną pracę. Dziękujemy za wywiązywanie się z obowiązków na miarę swoich możliwości. Za oknem piękna wiosenna pogoda, szkoły zamknięte, a Wy musicie dalej uczyć się w domach. Mimo to  nadal z wielkim zapałem wykonujecie  proponowane zadania. Bardzo dobrze radzicie sobie z nauką na odległość. Jesteśmy z Was bardzo dumne. Drodzy Rodzice/Opiekunowie dziękujemy Wam za wspieranie  naszych działań, za bieżący kontakt oraz   za troskę i wspieranie swoich dzieci. Bez waszej pomocy, życzliwości i ogromnego zaangażowania zdalne nauczanie byłoby niemożliwe.  Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie. Służymy pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji telefonicznej.

W tym tygodniu realizujemy obszar tematyczny ,,Owoce - niewyczerpane źródło zdrowia”. Celem głównym naszych działań będzie kształtowanie postaw prozdrowotnych, promowanie zdrowego odżywiania się, wdrażanie do dbania o własne zdrowie. Drodzy Uczniowie dowiecie się jak odpowiednio się odżywiać, by być zdrowym. Zachęcimy Was do wielozmysłowego poznania sezonowych owoców – eksperymentowania z nimi, smakowania, wąchania, przyrządzania kolorowych, smacznych owocowych deserów. Tematyka na poszczególne dni będzie następująca:

 1. Poniedziałek 08.06.2020 rok – Sezonowe owoce.
 2. Wtorek 12.05.2020 rok – Wartości odżywcze owoców.
 3. Środa 13.05.2020 rok –  Truskawkowe szaleństwo.

Drodzy Uczniowie w tym tygodniu będziecie mieli okazję wykonać karty pracy, w których utrwalicie podstawowe wiadomości o sezonowych owocach. Pogłębicie swoją wiedzę na temat wartości odżywczych owoców i ich dobroczynnego wpływu na zdrowie człowieka. Nasze działania skierowane będą na uświadomienie Wam potrzeby jedzenia świeżych owoców jako produktów będących źródłem witamin. Naprawdę warto je jeść, to bomba witaminowa dla naszego organizmu.Zwrócimy także uwagę na higienę spożywania owoców. W tym tygodniu odkryjemy także talenty kulinarne – będziecie mieli okazję przygotować pyszne i zdrowe desery z owoców. Zachęcamy do kulinarnych szaleństw z truskawkami. Niech truskawka zagości na waszych stołach, niech kusi barwą, smakiem i zapachem – delektujcie się nią wszystkimi zmysłami! Takie potrawy doskonale urozmaicą Waszjadłospis po zimie, pomogą uzupełnić niedobory witamin i składników mineralnych. Ponadto nadal będziemy utrwalać matematykę w praktyce: umiejętność posługiwania się pieniędzmi, przypomnimy sobie nominały banknotów i monet a także wykonamy ćwiczenia polegające na odczytywaniu wagi owoców. Ponadto obejrzycie wiele ciekaw prezentacji tematycznych, wysłuchacie także piosenek oraz będziecie mieli okazję rozwijać swoje talenty artystyczne wykonując prace plastyczne.

Drodzy Rodzice/Opiekunowie ,  Uczniowie w tym tygodniu nauka będzie trwała tyko 3 dni. Przed wami długa przerwa  od zajęć edukacyjnych , tj. od  11.06.  do 19.06.2020 roku.   Jak widzicie  został tylko ostatni tydzień nauki zdalnej przed zakończeniem roku szkolnego. Niech ten  czas  będzie dla Was czasem relaksu, zabawy i wytchnienia. Zadbajcie o odpowiednią ilość snu, odpocznijcie od ekranów telefonów i komputerów. Poruszajcie się trochę, wyjdźcie z rodzicami/opiekunami na spacer (oczywiście pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa – pamiętajcie nasze zdrowie jest teraz najważniejsze!).
Jeżeli już korzystacie z mediów społecznościowych pamiętajcie o bezpieczeństwie w sieci. Drodzy Rodzice/ Opiekunowie proszę sprawdzajcie co Wasze pociechy robią w sieci. 

 Jeszcze raz życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku. Wykorzystajcie ten czas do nabrania nowej porcji energii, aby z radością i entuzjazmem wrócić do dalszej nauki.

Pozdrawiamy – wychowawcy klas 4 – 8 zet

--------------------------------------------------------

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie klas 4 – 8 zet

Drodzy Uczniowie, Rodzice/Opiekunowie witamy Was po weekendzie, w kolejnym tygodniu zdalnej nauki. Dziękujemy Wam za dotychczasową pracę i zaangażowanie. W obecnej sytuacji nikomu nie jest łatwo. Za oknem piękna wiosenna pogoda, szkoły zamknięte, a Wy musicie dalej uczyć się w domach. Nam nauczycielom bardzo brakuje zajęć z Wami takich na ,,żywo” w naszych klasach, brakuje nam wspólnych rozmów, Waszych uśmiechów i gwaru w klasie. Ogromne podziękowania należą się również wam Rodzice i Opiekunowie. Bez waszej pomocy, życzliwości i ogromnego zaangażowania zdalne nauczanie byłoby niemożliwe. Wszyscy musimy się starać, aby zdać jak najlepiej egzamin, przed którym postawiło nas życie. Pamiętajcie, że jesteśmy do Waszej dyspozycji telefonicznej.

Drodzy Uczniowie w tym tygodniu realizujemy obszar tematyczny „Ja – jako dziecko – znam swoje prawa i poznaję rówieśników z różnych zakątków świata”. Celem zajęć będzie zaznajomienie Was ze znaczeniem praw dziecka, poznaniem wybranych praw. Zapoznamy Was także z różnicami występującymi między ludźmi na świecie. Poznacie typowe zabawy dzieci w wybranych krajach. W tym tygodniu skupimy się także na wdrażaniu do tolerancji, przyjmowania innych takimi, jacy są oraz na akceptacji inności.

Tematyka na poszczególne dni będzie następująca:

 1. Poniedziałek 01.06.2020 rok – Dzień Dziecka
 2. Wtorek 02.06.2020 rok – Poznaję rówieśników z Francji
 3. Środa 03.06.2020 rok –  Dzieci z Japonii
 4. Czwartek 04.06.2020 rok – Dzieci Eskimosi
 5. Piątek 05.06.2020 rok – Znam swoje prawa

Drodzy Uczniowie koronawirus wdarł się w nasze życie z dnia na dzień. Zdezorganizował wiele aspektów codzienności, o które do tej pory nigdy się nie martwiliśmy. Nikt z nas nie pamięta czasów kiedy wszystkie kina, teatry, place zabaw czy pływalnie byłyby zamknięte przez tak długi czas. A właśnie między innymi z takimi miejscami kojarzy nam się świętowanie Dnia Dziecka. Zwykle o tej porze roku nasza Placówka organizowała festyn -  ISKIERKĘ RADOŚCI pozwalający na wspólną zabawę i świętowanie Dnia Dziecka W tym roku z oczywistych względów świętowanie to niestety nie odbędzie się. Mimo wszystko na pewno ten dzień wspaniale spędzicie ze swoimi najbliższymi.Zróbcie sobie miły dzień. Szybko wykonajcie swoje obowiązki, a następnie pomyślcie, co dziś sprawiłoby Wam radość i przyjemność.
Może pyszne lody, spacer z rodzicami? Cokolwiek wymyślicie, zróbcie to, żeby było Wam miło. W poniedziałek Kochani nie wykonujecie żadnych kart pracy. To Wasz dzień!!!!

ZAPAMIĘTAJCIE 1 CZERWCA – DZIEŃ DZIECKA!

Święto Wszystkich Dzieci

Drodzy Uczniowie w tym tygodniu  poznawać będziemy świat dzieci w Polsce i na świecie, prawa i obowiązki dziecka. Poćwiczymy pisanie, czytanie oraz aktywne słuchanie dzięki udostępnionym filmom, słuchowiskom i bajkom. Będziecie mieli możliwość wykonania wielu interesujących ćwiczeń interaktywnych. Utrwalimy także umiejętności matematyczne. Poznacie rówieśników z różnych zakątków świata. Poznamy kulturę innych narodów i dzieci z najodleglejszych krańców świata. Skupimy się na kształtowaniu szacunku i życzliwości do dzieci z różnych stron świata. Wzbogacimy także wiadomości na temat życia ludzi w różnych zakątkach świata.

Kochani! Na ten wyjątkowy czerwcowy dzień

Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.
Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i radości.
Żyjcie najpiękniej jak umiecie…

Wszystkiego dobrego nasi Drodzy Uczniowie

Pozdrawiamy – wychowawcy klas 4 – 8 zet