Konkurs "Szkolne Przygody Słodziaków"

Sprawozdanie z udziału w konkursie edukacyjnym  „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”  zorganizowanym przez Biedronkę  z okazji  „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” w Zespole Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu                                 

Inauguracja „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” w Zespole Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu rozpoczęła się 1.10.2018 r. w bibliotece szkolnej. Uczestniczyło w tej akcji 16 uczniów kl. 1-3, którym zostali przedstawieni bohaterowie książki Gang Słodziaków. Okazało się, że uczniowie marzyli o nich i znali nawet  ich imion.               

Na  pierwszym spotkaniu poznaliśmy wszystkich bohaterów z książeczki Gang Słodziaków z opowiadania „Jeż Jerzyk”. Zostały przekazane uczniom mini -albumy na naklejki dla dzieci. Rodzice zostali poinformowani przez wychowawców o istniejącej akcji codziennego czytania. Po 21 dniach do biblioteki wróciły wszystkie przekazane mini- albumy wypełnione naklejkami świadczącymi o codziennym czytaniu książeczek przez uczniów i ich rodziców.                                                                  

Przez cały ten okres w bibliotece szkolnej odbywały się codzienne spotkania z książką. Na spotkaniach czytaliśmy kolejne przygody Słodziaków, oraz ilustrowaliśmy ich przygody. Do akcji włączali się przy okazji uczniowie  z innych klas, którzy z przyjemnością uczestniczyli w tych spotkaniach  z książką, a obecność Słodziaków podczas czytania bardzo je uatrakcyjniła.

Na kolejnych spotkaniach uczniowie przy pomocy Słodziaków tworzyli kolejne przygody bohaterów. Ta zabawa w teatr była nagrywana,  a następnie posłużyła do powstania opowiadania pt. „Nieznajomy”.

Pomysły dzieci zainspirowane książkami i  maskotkami zostały zebrane  i spisane przez opiekuna akcji Iwonę Stanisławską. Inauguracja naszej książeczki odbyła się 22.10.2018 r. w bibliotece szkolnej, a dzisiaj Państwu ją przesyłamy i mamy nadzieję, że się spodoba tak jak nam. Pozdrawiamy i dziękujemy za tak wspaniałą akcję promującą czytanie wśród dzieci.  

Uczniowie kl. 1-3 Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych  w Grudziądzu.

Bibliotekarz

Iwona Stanisławska