XIV Letnie Igrzyska OS, Los Angeles 2015

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku!” – to przysięga zawodników, którzy w dniach 25 lipca – 2 sierpnia 2015 r. walczyli w XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles.

W zawodach wzięło udział ponad 7 tys. zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, pochodzących ze 177 krajów. Wszyscy przyjechali zwyciężyć, bo dla zawodników, jak zawsze, najważniejszy jest medal, ale w tych zawodach liczy się także szczególnie przezwyciężenie swoich słabości. Ta idea towarzyszy Olimpiadom Specjalnym od samego początku.

Na jednym z największych stadionów świata Los Angeles Memorial Coliseum nasi niepełnosprawni sportowcy walczyli o medale. Polskę reprezentowało 60 zawodników w 15 dyscyplinach sportowych. 29 złotych krążków, 18 srebrnych i 19 brązowych - tak wygląda statystyka Polaków na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles.

I nasza uczennica tam była wraz z trenerką p. Anną Potulską. Patrycja Malinowska zdobyła brązowy medalw piłce nożnej dziewcząt.

(SS)